Warsztat

WARSZTAT (wyjazdowy) 250 zł od uczestnika

„Pomysły terapeutyczne na terapię i usprawnianie zmysłów dziecka z wieloraką głęboką niepełnosprawnością”

Prowadzący: mgr Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta, terapeuta SI, terapeuta integracji bilateralnej terapeuta CST Upledgera

Warsztat wprowadza kursantów w ‘świat postrzegania przez dziecko z wieloraką głęboką niepełnosprawnością’. Dzięki temu każdy pedagog specjalny/terapeuta zrozumie ‘świat dziecka’ i będzie umiał dostosować swoje wymagania do jego możliwości.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

– dlaczego mamy siedem zmysłów i jak one funkcjonują oraz które są najistotniejsze dla rozwoju dziecka;
– jak ocenić stan funkcjonowania zmysłów dziecka głęboko wielorako niepełnosprawnego;
– jak postrzega świat dziecko z zaburzoną sferą sensoryczną;
– jak powinniśmy ‘nasze postrzeganie świata’ dostosować do ‘sposobu postrzegania’ przez dziecko z zaburzeniami rozwoju, aby nawiązać wspólny język.

Na warsztatach prezentuję sposoby i techniki bezpiecznego diagnozowania oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego. Omawiane są ‚zachowania trudne’ wynikające z zaburzeń sensorycznych.

Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

Termin szkolenia : po wcześniejszym uzgodnieniu
Czas trwania szkolenia – 10 godzin edukacyjnych – jeden/dwa dni (piątek, sobota lub tylko sobota)
Koszt uczestnictwa 250zł/os
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 508135772 oraz na terapiazmyslow.pl