Szkolenie S

Szkolenie S – na miejscu w Przedszkolu Specjalnym „ORZESZEK” cena: 700 zł

„Prowadzenie zajęć pedagogicznych i rehabilitacyjnych z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością.” 

Od kilku lat przeprowadzamy w naszym przedszkolu podstawowe szkolenie dotyczące pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim.  Szkolenie odbywa się na terenie przedszkola w trakcie normalnych zajęć indywidualnych i grupowych.  Na szkolenie prosimy przywieść miękkie obuwie na zmianę, oraz wygodne ubranie do pracy z dziećmi.  W trakcie szkolenia zapewniamy dwa posiłki – śniadanie i obiad – co jest wliczone w cenę szkolenia.  Szkolenie odbywa się w zasadzie przez cały rok szkolny zawsze od środy do piątku. Początek w środę o godzinie 8.00. W każdym cyklu szkolenia może wziąć udział tylko kilka osób. (minimum 4 osoby, maksimum 8 osób)

Nasze szkolenie „Prowadzenie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dziećmi upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim” jest nietypowe dlatego, że odbywa się w trakcie normalnej pracy przedszkola. Ma to swoje zalety i wady.  Myślimy, że zaletą jest możliwość obserwowania pracy innej placówki niż własna. Zajrzenia w każdy kąt. Spotkania się ze wszystkimi pracownikami po kolei. Przyjrzenia się organizacji naszej pracy. Zobaczenia tego wszystkiego czego nie da się opowiedzieć.  Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa inspirujące.  Wadą jest to, że jesteśmy na pierwszym miejscu zajęci swoją pracą z dziećmi. Nasza praca wyglądała by tak samo gdyby Was nie było. Będziecie Państwo uczestniczyli nie w zajęciach pokazowych, ale typowych. Nauczyciele będą brali na zajęcia takie dzieci jak wypada to z codziennego grafiku. Czasem te zajęcia będą udane a czasem nie – jak w życiu. Czasem będą widowiskowe i żywe,  a czasami niewiele będzie się działo. Nie możemy organizować pokazów różnorodnych ciekawych technik – gdyż ze względu na częstotliwość szkoleń, nie byłoby to dobre dla dzieci.  Jeżeli w trakcie zajęć zachowanie nauczyciela wyda się Państwu niezrozumiałe prosimy śmiało zadawać pytania. Z przyjemnością po zajęciach odpowiemy dlaczego pracowaliśmy tak a nie inaczej.  Szkolenie nasze ma charakter podstawowy. Osoby, które do nas przyjeżdżają mają bardzo różnorodne oczekiwania. Czasami skarżą się na duże tempo szkolenia i zbyt wiele nowych informacji podanych na raz, a czasami odwrotnie, że czują niedosyt, gdyż większość treści jest im znana. Bardzo prosimy w takiej sytuacji o zadawanie pytań, zwłaszcza podczas wykładów i miedzy zajęciami. Byłoby nam bardzo przykro, gdybyście Państwo wyjechali bez uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Szczegóły dotyczące płatności oraz dojazdu do Przedszkola znajdują się w zakładce: Ważne informacje dotyczące szkoleń

Daty najbliższych szkoleń:

 

Kurs organizowany jest po zebraniu grupy (min. 4 osoby) – szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 61 822 51 51 lub 605 500 933